Mądrość jest córką doświadczenia.
Leonadro da Vinci
Superwizja jest formą szkolenia zawodowego psychoterapeuty, nadzoru nad jego pracą psychoterapeutyczną i nad prowadzonym przez niego procesem terapeutycznym oraz wsparcia dla niego samego. To niepowtarzalna okazja, żeby poprzez wspólną refleksję superwizanta i superwizora (a w przypadku superwizji grupowej – także innych kolegów psychoterapeutów) wzbogacić swoją praktykę, skorzystać z ich doświadczenia i mądrości oraz poczuć realne wsparcie płynące ze strony tego środowiska.
Pracując jako psychoterapeuci, znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji. Mamy przywilej towarzyszenia innym ludziom, naszym klientom, w najbardziej prywatnej drodze w kierunku zmiany i rozwoju. Pomagamy im w pokonywaniu ograniczeń oraz radzeniu sobie z wyzwaniami, lękami, stresem czy cierpieniem.
Bycie psychoterapeutą jest niezwykle satysfakcjonującym zajęciem. Ale też trudnym, wymagającym i emocjonalnie obciążającym – nie bez przyczyny uznaje się, że wykonywanie tego zawodu wymaga prawdziwego powołania. Dlatego tak istotnym standardem etyki zawodowej psychoterapeuty jest superwizja własnej pracy terapeutycznej.
Chcąc wspierać terapeutów, w Oikoumene proponujemy superwizję pracy psychoterapeutycznej – zarówno indywidualną, jak i grupową. Nasza oferta superwizji jest skierowana do początkujących i średniozaawansowanych stażem psychoterapeutów.
Prowadzona w Oikoumene grupa superwizyjna jest kameralną grupą zamkniętą, objętą rocznym kontraktem superwizyjnym, który trwa od września do czerwca. Spotkania w ramach superwizji odbywają się raz w miesiącu, w piątki.
Superwizję prowadzi Magdalena Ryszka – superwizor w trakcie szkolenia.